İçeriğe geç

Varan Turizm | İstanbul – Balıkesir, Edremit, Akçay, Altınoluk

Varan Turizm
Varan Turizm

Varan Turizm | İstanbul – Balıkesir, Edremit, Akçay, Altınoluk.

Varan Turizm ile 80 günde devri alem olmasa da 24 saatte Balıkesir ziyareti gerçekleştirip İstanbul’a geri döndüm. E hadi dedim bunu da siteme yazayım. Belki faydası dokunur.

Öncelikle İstanbul – Balıkesir bilet fiyatı 400 ₺ o da online alıma özel. Normalde ne kadar bilmiyorum. Tekli koltuk alırsanız +10 ₺ daha ödüyorsunuz. Yani İstanbul Balıkesir 410₺

Otobüsümüz güzeldi. Neoplan Tourliner

varan turizm neoplan tourliner
Varan Turizm Neoplan Tourliner ( Foto bilgileri – Caner Yıldırım
https://www.facebook.com/guncelulasim)

Hatta bu fotoğraftaki otobüs bile olabilir. Bizim otobüsün plakası da 06’ydı.

Saat 23 Esenler Otogar kalkış olarak planlanmış. Hatta planı alta bırakayım.

Varan Turizm
Varan Turizm

Tam saatinde kalktı diyebiliriz. 23:20 gibi Alibeyköy’deydik. Normalde o saatte oradan kalkması lazımdı ama 3-5 dk sorun olmaz.

Ataşehire geçerken yolda benzin aldık. Koca otobüs. Benzin almamız da 15-20 dk sürmüştür. 00:45 Ataşehir kalkış olmasına rağmen biz, 00:54 gibi anca Ataşehir terminale ulaştık.

Gebze’yi de sayarsak yolculuğun yaklaşık 3 saati İstanbul’da geçiyor 😒 3. köprüden gitme zorunluluğu pek hoş olmadı.

Ataşehir’e geldiğimizde bir çok yolcu indi. Ben de indim. Bir baktım insanlar bavullarını alıyor. “Aaa” dedim “ne oluyor?” Meğerse Didim yolcuları burada aktarma yapıp kendi otobüslerine geçecekmiş. Mantıklı. He yolcu için orada bin, tekrar in, tekrar bin… Biraz zahmetli gibi.

Balıkesir’e kadar çok rahat bir yolculuk yaptım. Otobüsün yarısından fazlası boştu. E yoğunluk bayram sonu sebebiyle İstanbul yönünde.

Varan Turizm
Varan Turizm
Varan Turizm
Varan Turizm

Bu yazının notlarını 1 Temmuz’dayken yolda aldım. Aynı gün 14:30’da Balıkesir Uludağ seyahat ile İstanbul’a geri dönüş var. Yani günü birlik bir yolculuk aslında. Dönüş Balıkesir Uludağ Seyahat ile. Onun hakkında da bir kaç yorumum olacak. 2+2 koltuklarda full geldik. sadece 2 kadın yanı boştu. Belki de ayrı bir yazı yazarım. Şu an bilemedim.

Neyse…

Benim sürekli aldığım bir koltuk var. Tekli koltukların en arkası. Hem sakin oluyor, hem yanından gelen geçen olmuyor. Yanımdaki koltuk boşsa (genelde en arka hala bazı otobüslerde 4’lü koltuk oluyor.) çantayı oraya koyar mis gibi yolculuk yaparım.

Varan Turizm
Varan Turizm

Koltuklar gayet rahat. Bu arada tabi anlattıklarım bu firmanın bu model otobüsü için geçerli. Aynı firmanın başka bir otobüsünde koltuklar biraz rahatsız da olabilir der yazıma devam ederim 😁

Varan Turizm
Varan Turizm
Varan Turizm
Varan Turizm

Boy 1.70

Varan Turizm
Varan Turizm
Varan Turizm
Varan Turizm

Koltuklarda priz bile var 🥰

Varan Turizm
Varan Turizm

Emniyet kemeri ile alakalı muavin sözlü uyarıda bulundu. Ben zaten kullanmaya çalışırım. Taktım da. Hemen takamadım ama. Gelmemek için biraz direndi. Zor da olsa taktım. Sonraki takışlarda biraz alıştığım için zorlanmadan “tak” diye taktım. Bu arada muavin biraz yorgun sanırım. Pek güler yüzlü değildi. Şoför abimiz ise gayet tatlıydı.

Şimdi gelelim koltuktaki ekrana. Büyüklüğü gayet güzel.

Varan Turizm
Varan Turizm

Yerli ve yabancı tam 32 film var.

Varan Turizm
Varan Turizm

6 tane de oyun var.

Varan Turizm
Varan Turizm

Ayrıca flaş disk takmak için yer de var. Ben evdeizlediğim dizinin son bölümünü indirip eklemiştim. hem .mp4 hem de .ts formatında ekledim ki sıkıntı çıkmasın. .mp4 formatında sıkıntısız izledim. .ts ise açılmadı, bilginize.

Yol boyunca 2 kez servis yapıldı. İlki Ataşehir’den çıkınca diğeri de Susurluk’tan sonra.

Varan Turizm
Varan Turizm

Her ne kadar termos görmesem de normalde sıcak içecek de oluyor.

Otobüste wi-fi var. Ben güvenlik nedeniyle bağlanmadım. Kolay bağlanılıyor mu ya da çekimi nasıldır bilmiyorum.

Varan Turizm Wifi
Varan Turizm Wifi

Bursa’ya 02:45 gibi girdik. Gecikme olmadan. Kısa bir mola oldu bizim için. 03 gibi de kalkış. Normal molamıza da bir tık erken geldik. yarım saatten biraz fazla mola yapıp yola devam.

Saat 05:10 gibi de Balıkesir otogara girdik. Ben normal perona yanaşmasını beklerken otobüs durdu. Bir baktım aynadan bana bakıyor. Burada mı iniyorum gibi bir işaret yaptım. Evet dediler. Kalkıp indim. Normal de perona yanaşır, yolcusunu alır, perona yanaşır yolcusunu bırakır. Sonradan baktım ki bir çok otobüs orada yolcu bırakıp gidiyor.

Alttaki fotoğrafta benim indiğim yer soldaki tek farlı otobüsün olduğu yer.

Balıkesir Otogar
Balıkesir Otogar

Otogara indiğimde saat biraz erken olması ve geceleri belediye otobüslerinin saat başı hareket etmeleri sebebiyle bir kahve ve soda keyfi yapmak istedim.

Balıkesir Otogar
Balıkesir Otogar
Balıkesir Otogar
Balıkesir Otogar

E yaptım da. Otogarda Türk kahvesi 30, sade maden suyu ise 20 ₺ İStanbul için iyi gibi de Balıkesir için yüksek fiyat. E otogar. O kadar da öpecekler yani.

Kamil Koç’un satışı sonrası sanırım eski kalitesinde değil. Çünkü son bindiğim otobüs çok kötüydü. Hiç memnun kalmadım. Sonrasında Varan Turizmi tercih etmeye başladım. Normalde Balıkesir’den dönüşte de Varan ile gelirdim ama yer yoktu. Yaz sezonunda günde 2 seferi var. Kışın ise Balıkesir’e seferi yok.

Bu arada Balıkesir Uludağ Seyahat 350₺ 330 liraya da var, 400’e de gördüm. Firma aynı ama fiyatlar farklı. 50 lira fazla verir Varan ile giderim. Ama dedim ya yer yoktu.


Yazım biraz karışık oldu gibi sanki herhalde belki galiba 😂 idare ediverin BE! 🤗

Uzun lafın kısası. Kalitesini belli ediyor. Ben Varan Turizm’den pek memnun kaldım ve kesinlikle öneririm. Çok fazla seyahat etmiyor olsam da ettiğim zamanlar ilk tercihim olacaktır.

Öptüm 🥰

BE

Tüm Yazılar Buradamekanyorumlari.com/tum-yazilar

Sevdiklerimmekanyorumlari.com/sevdigim-mekanlar

Sevemediklerimmekanyorumlari.com/sevmedigim-mekanlar

mekanyorumlari.com

Fotoğraf sever biriysen hadi fotoğraflarıma da bak 🥰

BE.photos

BE group

comBEny.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir