İçeriğe geç

Limon Cafe Kadıköy

  • BE 
  • Cafe
Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Limon Cafe Kadıköy

Bugünkü dinlenme mekanımız, Kadıköy’de Limon Cafe. Okul zamanında yani 10 sene önce sınıf arkadaşlarıyla buraya gitmem sayesinde tanıştım.

Mekan güzel. Sürekli gitmesem de, sigara içilebilir alanı küçük olsa da nedendir bilinmez ama bence güzel enerjisi var. Bence orada keyifli zaman geçirmiş olmamla alakalı olabilir. Açıkçası bilemedim ama hoşuma gidiyor. Daha sık gitmem lazım.

Biraz sonra ekleyeceğim fotoğraflardan anlaşılacağı üzere soğuk zamanlarda gittik. Ama Limon cafe’nin o güzel atmosferi sayesinde hiç üşümedik…Bak bak cümleye bak. Üşümedik çünkü hava o kadar da soğuk değildi sanırım 😂 Mart sonu 2023

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Okul zamanında gittiğimizde oyun falan oynamıştık. Ahan da alttaki masada.

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Valla güzeldi be. Tam okula alıştım, okul bitti 😂

Neyse. Mekana gelelim biz. Dediğim gibi enerjisi güzel bir yer. Artık havasından mı, çalışanından mı, misafirlerden mi? Bilemiyorum.

Mekan da masa da temizdi. Küllük de temiz sayılırdı. “E temiz işte” diyenler olabilir. 0 leke olması lazım. Aksi halde tam anlamıyla temiz gibi gelmiyor bana.

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Ben her zaman ki gibi Türk kahvesi ve sade maden suyu içtim. Türk kahvesi lezzetliydi. Maden suyu? Bildiğimiz maden suyu 😁

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Arkadaşın çay hakkındaki yorumunu hatırlamıyorum. Bu arkadaş da benimleyken genelde en ucuz şeyleri yer, içer. Hayır hesapları ben ödemiş olsam “beni düşünüyor” derim de. Genelde ayrı ayrı öderiz. Başkalarıyla biralar, yemekler, şunlar bunlar 😂 Bu da başka bir sitemin konusu. Bir ara oraya yazarım artık 😒

Şimdi, Mart 2023’de gittik ama şu an 3 Haziran. Normalde notlarımı, fişimi saklarım ancak fiyat konusunda ne not ne de fiş bulamadım. Mekanları bekletmeden hemen atmam lazım. Gel gelelim 3 vardiyalı bir işe girdikten sonra insanın nevri dönüyor. Yorulmayı bir yana bırakın hangi saat dinleneyim, hangi saat yemek, uyku. Bunlar şaşıyor çünkü her hafta değişiyor. Haliyle yazı içinde çok vakit kalmıyor. Eve gel, yemek ye, biraz takıl sonra hop uyu. Uyan işe git falan….

Cidden silkinip uyanmanın zamanı geldi, ama… Aması var işte. Neyse… Konu nereden nereye geliyor.

Limon Cafe Menü Kadıköy

Limon Cafe menü Kadıköy
Limon Cafe menü Kadıköy

İster yukarıdaki barkodu okutarak isterseniz de limoncafe.net adresinden menüye ulaşabilirsiniz.

Ben sizin için çay, Türk kahvesi, sade maden suyu haricinde rastgele 7 ürünün fiyatını yazayım. (Fiyatlara 3 Haziran 2023 itibariyle sitesinden bakıyorum. Yani fiyatlar güncel. Tabi sitedeki fiyatlar güncelse)

Çay: 15 ₺

Türk Kahvesi: 30 ₺

Sade Maden Suyu: 20 ₺

Ayran: 30 ₺

Kola, Fanta vb. : 30 ₺ (Ayran ile aynı fiyatta. Ayrana bak sen! )

Karışık Tost: 50 ₺

Kaşarlı Patso: 70 ₺

Ada Çayı: 40 ₺

Limonlu Cheesecake: 50 ₺

Peynirli Makarna: 70 ₺

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Sigara içilebilen alan burası. Başka varsa da ben bilmiyorum. Biraz küçük ama idare ediliyor. Kalabalık bir grup olarak gidilirse sıkıntı yaşanabilir.

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Yukarıda dolabın en alt rafında, yarım olan şey eğer limonataysa, donuk olarak geliyor demektir.

Mekanın tuvaletleri temiz. Kağıt havlusu bile var. Ooooo

Tuvalete giderken bir odanın daha olduğunu gördüm. Ama kapalıydı. Sanırım ya oyun için kalabalık gruplara veriliyor ya da mekan kalabalık olduğunda açılıyor.

Oyun demişten burada kağıt oyunlar, okey vs. de var. Menüye oyunları da yazsaymışlar keşke. Oyunlarda kişi başu cüzi bir miktar alınıyor. Tamamen örnek olması için sallıyorum. Okey oynayacaksınız. Hesabınıza okey için kişi başı +10 ₺ ekleniyor. Yani 200 lira hesabınız da olsa kişi başı +10 ₺ alınıyor. Bu an için kıraathane havası yok. Umarım da olmaz. O taş sesinden pek hoşlanmıyorum :/

Bir de fal olayı. Fiyatı nedir, bakan iyi midir? Hiç fikrim yok. Bir kaç mekana fal merakından gidip aradığını bulamamış biri olarak artık çok ilgilenmiyorum.

Bu arada şimdi farkettim ki, terasa hiç çıkmamışım. oraya da bakmak lazım 😒

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Limon Cafe Nerede? Limon Cafe’ye nasıl gidilir?

Limon Cafe Kadıköy adres: Caferağa, Mühürdar Cd. 53/3, 34710 Kadıköy

Haritadan bakarak kolayca nokta atışı ile kapısına kadar gidebilirsiniz.

Limon Cafe Kadıköy Google Puan ve Yorumları

Limon Cafe Kadıköy Google Puanı

Limon Cafe Kadıköy
Limon Cafe Kadıköy

Google puanı iyi. Şimdiye kadar yazdığımız mekanlara göre güzel bir puanı var. Demek ki gelenlerin geneli memnun.

Limon Cafe Kadıköy Google Yorumları

Şimdi en yeni 10 yorumu sizinle paylaşayım.

BE.jpg

Enerjisi güzel bir yer. Çok uğramasam da genelde memnun ayrıldım. Daha sık gitmek lazım.

⭐⭐⭐⭐

Bugün
GÖKHAN KAMBUROĞLU

Keyifli samimi bir ortam tadilattan sonra yeni konseptler eklenecek merakla bekliyoruz

⭐⭐⭐⭐⭐

1 Ay Önce
Su

Abim çok güler yüzlüydü hesabı öderken anladık neden o kadar güldüğünü. Bir bardak çaya(normal ince belli bardak) 15₺ verdik. Çok sağ ol abi, kar edeceğim derken müşteri kaybediyorsun. Bir daha da gelmem arkadaşlarımla.

⭐⭐⭐

3 Ay Önce
Ali Osman

Çayı çok acıydı ve 15 lira? Oyun başı herkesin 10'ar tl vermesi gerekiyor. Atmosferi gerçekten kötü okey oynanan kısım da çok dar gecekondu gibi duruyor duvarlara alçı bile yapılmamış ve çok soğuktu. Diğer yiyecek içecekler de pahalı . Beklentinizi yükseltmeyin gitmeden

⭐⭐⭐

4 Ay Önce
Ali Erdem

Kız arkadaşımla birlikte epey uzun süredir buraya geliyoruz. Oldukca ilgili samimi sıcak bir ortam var. Emin beye ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz. Kendisi çok güler yüzlü ve saygılı. Ayrıca Kadıköydeki fiyat performans olarak en makul  kafe olduğunu düşünüyoruz.

⭐⭐⭐⭐⭐

4 Ay Önce
Edin Taboubi

Menü boş ve gereksiz pahalı. UNO için kişi başı 10TL alıyorlar. yani UNO oynayan 4 kişiden 40 TL almış oldular. UNO'yu satın alsam daha ucuza gelirdi.
Rezalet

⭐

4 Ay önce
BETÜL ÖNER

Ayşe hanımın öngörü ve enerjisi çok yüksek

⭐⭐⭐⭐⭐

4 Ay Önce
kerem hastürk

Çalışanlar ilgili ve saygılı, fiyatlar mâkul, çok şirin salaş bir mekan, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz

⭐⭐⭐⭐⭐

4 Ay Önce
MK

Kart oyunu oynatmadılar gidiceklere tavsiyem iskambil oynamak yasak

⭐

5 Ay Önce

İşletme sahibinin yanıtı
Kart oyunu serbest. Cafede okey tabu tavla uno ve iskambil rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bir yanlış anlaşılma olduysa düzeltmek amacıyla yine bekleriz.
Selen Bozkurt

Tek yıldızlı yorumlara ve bana oldukça anlamsız gelen kötü cümlelere hayretle baktım. Burası Kadıköy’ün oldukça şirin, samimi ve diğer yerlere göre en uygun fiyatlı mekanı. Çalışanları o kadar saygılı ve ilgili ki (Özellikle emin bey). Hepsi işini severek ve özveriyle yapıyor. Erkek arkadaşımla yaklaşık 1 yıldır her haftasonu gidiyoruz, hiçbir zamanda sıkılmadık. Oyun ücretleri de diğer yerlere göre oldukça uygun. 😊 tüm çalışanlara ve hizmete teşekkür ederiz

⭐⭐⭐⭐⭐

5 Ay önce

Geldik uzun lafın kısası bölümüne.

Sık gitmesem de hoşlandığım mekanlardan. Tavsiye ederim. Benim için terasa da bir bakın bakalım. Güzel bir hayatınız/mız olması dileğiyle. Alakasız bir kapanış ile yeni yazıda görüşmek üzere 🥰

BE

Tüm Yazılar Buradamekanyorumlari.com/tum-yazilar

Sevdiklerimmekanyorumlari.com/sevdigim-mekanlar

Sevemediklerimmekanyorumlari.com/sevmedigim-mekanlar

mekanyorumlari.com

Fotoğraf sever biriysen hadi fotoğraflarıma da bak 🥰

BE.photos

BE group

comBEny.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir