İçeriğe geç

Kahveperest Heykel Balıkesir

  • BE 
  • Cafe
kahveperest heykel balikesir

Kahveperest Heykel Balıkesir

Balıkesir’e Kasım 2021 ve Ocak 2022 olmak üzere son 4 ayda 2 kere gittim. Aslında 3 kere de neyse.

Bir takım işlerimin halledilmesi gerekiyordu. Gel gelelim işler yavaştan ilerlediğine gün içinde inanılmaz boş vaktim oluyordu. Haliyle bir yere git otur, ye, iç, iç, ye, ye…. Yapacak başka bir şey yok. Hadi 1-2 tur atayım diyorsun 5dk’da yürüyerek turlayıp geliyorsun 😂 E hava da soğuk.

Gene böyle bir boşlukta gitmiştim buraya. Kahveperest Heykel. Adı Hayalperest Heykel mi yoksa konum itibariyle heykel mi deniyor hiç bir fikrim yok. Ayrıca AVM’de bir de şubesi var sanırım.

Mekanın 2015’den kalma bir fotoğrafını google katkılarıyla size sunarım. Tam karşıda ağacın arkasındaki mekan. Evet, mekan gayet net belli oluyor 😂😂

Kahveperest Heykel Balıkesir 2015
Kahveperest Heykel Balıkesir 2015

Neyse,

Son gittiğimde Türk kahvesi, sade maden suyu ve limonata içtim. Evet evet o soğukta limonata içtim.

Türk kahvesinde alıştığım tadı bulamadım. Genelde Mehmet Efendi ya da Kahve Dünyasının Türk kahvelerini içiyorum. Haliyle ağız onlara alışık. Muhtemelen yerel bir kahveciden alınmış ya da direk orada öğütülmüş kahve kullanıyorlar.

Türk kahvesi tadı çok alışık olduğum gibi olmasa da keyifle içtim. Sonrasında vaktim bolca olduğundan bir şeyler içesim geldi. Yiyeyim gelmedi çünkü zaten toktum. Ne içsem ne içsem derken canım limonata çekti. Ocak ayında limonatası da var. Ev yapımı vs değildir tabi. Donuk ürünlerdendir ancak kötü değildi.

Wc için üst kata çıktığımda üst katın da olduğunu hatırladım 😁 Altta biraz üşümüştüm. Cam kenarına bir masa geldiğinde onun üzerinde bulunan ısıtıcı yanıyor, o masa kalktığında kapanıyor. Ben ortalarda oturduğuma her ne kadar mekana ilk girişte terlemiş de olsam sonradan üşüdüm.

Çalışan arkadaşlar gayet güler yüzlü ve sevimlilerdi. Herhangi bir negatiflik sezmedim.

Bir de mekana girişte o kapı ne öyle? Kapının sadece sola ya da sağa sürülmesi gerekiyor. Kapının üzerine oklar da yapıştırmışlar ancak insan gene kapıyla bir süre bakışıyor ya da ters tarafa açmaya çalışıyor 😂

Evet fazlasıyla uzattım. Çok boş yapmışım beeee…

Son olarak Kahveperest Heykel nerede diye soran olursa Kurtdereli Mehmet Pelivan heykelinin hemen yanında. 2. fotoğrafta da belli olacağı üzere. Devrik cümleler kralı bu yazıyı bitirir.

Kalın sağlıcakla 🥰

BE

Tüm Yazılar Buradamekanyorumlari.com/tum-yazilar

Sevdiklerimmekanyorumlari.com/sevdigim-mekanlar

Sevemediklerimmekanyorumlari.com/sevmedigim-mekanlar

mekanyorumlari.com

Fotoğraf sever biriysen hadi fotoğraflarıma da bak 🥰

BE.photos

BE group

comBEny.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir